"Podstawowe badania medycyny pracy"

Zakres badań z dziedziny medycyny pracy zależy przede wszystkim od stanowiska pracy, których przedmiotowe badanie ma dotyczyć. W konsylium lekarskim orzekającym o zdolności danego kandydata do pracy zasiada przede wszystkim lekarz medycyny pracy, ale również często laryngolog, kardiolog, okulista czy też psychiatra.

Agregaty prądotwórcze są idealnym awaryjnym źródłem energii elektrycznej.

Nie zastąpią wprawdzie domowej elektrowni, ale w zupełności wystarczą do tego, by zasilić komputery, urządzenia grzewcze lub aparaturę medyczną. Jak jednak wśród wielu dostępnych modeli wybrać ten, który w naszym przypadku sprawdzi się najlepiej?

Moc agregatu
W pierwszej kolejności warto zwrócić na moc interesującego nas urządzenia – agregaty prądotwórcze o dużej mocy potrzebują więcej paliwa, a więc jeśli chcemy zasilać nimi tylko kilka komputerów, oprócz prądu, wygenerują nam również dodatkowe koszty.

Akumulatorowy czy spalinowy?
Agregat prądotwórczy zasilany silnikiem spalinowym jest dużo wydajniejszy od swoich akumulatorowych odpowiedników, jednak w porównaniu z nimi ma jedną, bardzo poważną wadę – z oczywistych względów, jego użycie w zamkniętych pomieszczeniach jest niemożliwe.

Sposób włączania agregatu
Najlepsze i najdroższe zarazem agregaty prądotwórcze to takie, które same włączają się w przypadku przerwy w dostawie prądu. Pozostałe modele musimy zaś uruchomić samodzielnie, wykorzystując do tego wbudowaną linkę rozruchową.

Agregaty przenośne
Jeśli potrzebujemy agregatu o niewielkiej mocy i chcemy wykorzystywać go na działce lub kempingu, przemyślmy zakup przenośnego urządzenia w obudowie walizkowej – jest bowiem znacznie tańsze w eksploatacji.

Fotografie:

biznes

produkcja