"Podstawowe badania medycyny pracy"

Zakres badań z dziedziny medycyny pracy zależy przede wszystkim od stanowiska pracy, których przedmiotowe badanie ma dotyczyć. W konsylium lekarskim orzekającym o zdolności danego kandydata do pracy zasiada przede wszystkim lekarz medycyny pracy, ale również często laryngolog, kardiolog, okulista czy też psychiatra.

Będąc w Krakowie nie można nie zwiedzić Zamku Królewskiego na Wawelu.

Ta dawna siedziba Królestwa Polskiego a także Wielkiego Księstwa Litewskiego przypomina o dawnej hegemonii Rzeczpospolitej Obojga Narodów z XVI wieku. Obecnie Wawel jest rozległym muzeum, w którym podziwiać można słynne arrasy wawelskie, czyli arcydzieła sztuki włókienniczej. Nie zapomnij wsłuchać się w bicie starego Dzwonu Zygmunta a także udać się do Kaplicy Zygmuntowskiej.

Do najbardziej interesujących atrakcji Krakowa zaliczyć można zapewne Kościół Mariacki ze średniowiecznym ołtarzem skrzynkowym autorstwa rzeźbiarza Wita Stwosza. Średniowieczny kościół gotycki ma niezwykle cenne sklepienia eliptyczne a także wielokrotne zdobienia. Ołtarz wykonany w cedrowym drzewie otwierany i prezentowany jest podczas najważniejszych świąt. Co godzinę, z wieży Kościoła Mariackiego grany jest hejnał, którego dźwięki drastycznie kończą się na pamiątkę przeszycia tatarską strzałą średniowiecznego grajka, który ostrzegał przed zagrażającym im niebezpieczeństwem społeczność grodu trąbiąc z wieży.

Brat podróżuje w przyszłym miesiącu do Krakowa. Zastanawia się, jakim środkiem lokomocji dojechać do Krakowa. Do podjęcia decyzji zasadniczo są trzy ewentualności: podróż autem, jazda pociągiem albo lot samolotem. Ponieważ na obejrzenie Krakowa ma jedynie pięć dni, a nie jest to zbyt dużo, dlatego też by na długotrwałą podróż nie tracić czasu, zapewne poleci samolotem. Bilet lotniczy to koszt rzędu kilkuset złotych w dwie strony, zatem| raczej nie ma co się głowić nad innym rozwiązaniem. Port Lotniczy w Balicach jest bardzo nieźle połączone z centrum miasta. Co pół godziny jeżdżą dedykowane autobusy do centrum miasta. Warto jednak skorzystać z oferty Airport taxi Krakow wybierając prywatną taksówkę albo też w odniesieniu do większych grup rekomendowane jest zamówienie Krakow Airport transfers, dzięki czemu cała grupa w komfortowym busie sprawnie dojedzie do swojego hotelu.

Kraków mieni się być miastem przyciągającym rzesze turystów, tak samo zresztą jak i cały region małopolski. Każdego roku do Krakowa przybywa wiele milionów globtroterów z różnych krajów Europy i świata. Kraków to rdzennie miasto polskie, nie zniszczone cudownym trafem przez ostatnią wojnę, gdzie można napotkać mnóstwo skarbów historii ubiegłych epok.

Planując kilkudniową wizytę w Krakowie skorzystać można z ekskluzywnej propozycji private tours Krakow i w sposób komfortowy eksplorować najciekawsze dzielnice w Krakowie takie jak świetnie prezentująca się dzielnica żydowska o nazwie Kazimierz. Ten kwartał, zasiedlony od stuleci przez ludność pochodzenia żydowskiego, nie zagubił ani odrobiny ze swojego ciepłego klimatu sprzed lat. Można zapukać do starej synagogi, skosztować koszernego posiłku w jednej z żydowskich jadłodajni czy też pochodzić wąskimi uliczkami.

Fotografie:

wycieczki

wakacje

urlop