"Podstawowe badania medycyny pracy"

Zakres badań z dziedziny medycyny pracy zależy przede wszystkim od stanowiska pracy, których przedmiotowe badanie ma dotyczyć. W konsylium lekarskim orzekającym o zdolności danego kandydata do pracy zasiada przede wszystkim lekarz medycyny pracy, ale również często laryngolog, kardiolog, okulista czy też psychiatra.

W wielu domach, zwłaszcza dużych, spotkać możemy podłogi wykonane z drewna.

To wygodny sposób wykańczania podłóg, za którym przemawiają względy estetyczne, ale i praktyczne. Wszystkie jednak poza zaletami, mają i swoje wady. Dlatego warto zapoznać się zarówno z pozytywami jak i negatywami, jakie niosą ze sobą podłogi z drewna.

Podłogi drewniane dostępne są w trzech rodzajach, mianowicie: litej deski, podłogi dwuwarstwowej oraz deski trójwarstwowej.

Do dużych pomieszczeń szczególnie wybierane są parkiety, czyli grube klepki. W pomieszczeniach małych, jeśli nie ułoży się ich w cegiełkę wyglądają mało efektownie.
Ich dużą zaletą jest przede wszystkim trwałość oraz bardzo dobra izolacja termiczna. Jednak mankamentem jest słaba izolacja akustyczna. Choć z drugiej strony, może być to i zaleta, w związku z tym, że podłoga drewniana nadaje lepsze efekty akustyczne, niż inne rodzaje podłogi.
Pod względem wspomnianej trwałości, parkiet taki posłużyć może przez długie lata, dlatego jest to inwestycja bardzo opłacalna, pomimo, że do ułożenia takiej podłogi najlepiej wezwać fachowca (prawidłowe ułożenie podłogi jest trudne i wymaga doświadczenia). Podłoga może bez problemu służyć nawet przez kilkadziesiąt lat, ze względu na w miarę prosty sposób jej odnawiania, konserwacji i naprawiania (cyklinowanie).

Podłogi drewniane to również bezpieczeństwo. Są one odpowiednie dla alergików, gdyż nie uczulają. Są też antystatyczne i bardzo komfortowe. Plusem jest również fakt, że ten typ podłogi nadaje się do zastosowania właściwie w każdym wnętrzu.
Są estetyczne i efektowne - każdy znaleźć może wzór i kolor odpowiadający własnemu gustowi, a dzięki temu ciekawie urządzić mieszkanie.

Podłogi z drewna posiadają naprawdę mnóstwo zalet i niewiele wad. W internecie również można znaleźć potwierdzenie tego np. na stronie artel-art.pl. Jednak sporą wadą jest wrażliwość na uszkodzenia mechaniczne. Na szczęście istnieje duża łatwość w usuwaniu większości uszkodzeń

Fotografie:

dom

ogród

dekoracja wnętrz