"Podstawowe badania medycyny pracy"

Zakres badań z dziedziny medycyny pracy zależy przede wszystkim od stanowiska pracy, których przedmiotowe badanie ma dotyczyć. W konsylium lekarskim orzekającym o zdolności danego kandydata do pracy zasiada przede wszystkim lekarz medycyny pracy, ale również często laryngolog, kardiolog, okulista czy też psychiatra.

W przypadku wszelkich przedsiębiorstw, które swą produkcje opierają w dużej mierze na transporcie wewnętrznym, czyli w obrębie jednej hali czy innego pomieszczenia, bardzo ważne są niezawodne i szybkie pojazdy, które umożliwią sprawne działanie.

Idealnie do tego nadają się wszelkiej maści wózki transportowe. Ich rodzajów jest naprawdę sporo, dzięki czemu każda firma jest w stanie zakupić pojazdy, których funkcjonalność będzie odpowiadała specyfice wykonywanych prac.

Chyba najczęściej stosowanymi są wózki wyposażone w specjalne uchwyty (zwanymi również potocznie "widłami"), które służą do sprawnego transportu różnego rodzaju załadunku. Wymienić w tym miejscu można chociażby wózki widłowe, szuflowe, wysięgnikowe czy zaciskowe. Dostępne są także pojazdy platformowe - jak sama nazwa wskazuje, są one dodatkowo wyposażone w specjalnie skonstruowane platformy, które ułatwiają transport. Za sprawą wymienionych wózków, bez większych problemów można przewieźć określony towar z miejsca na miejsce. Często spotyka się je w wielu hurtowniach opierających się na sprawnym załadunku produktów, które na bieżąco dostarczane są do sklepów.

Nieco droższe, jednak znacznie ułatwiające prace, są tak zwane wózki samoładowne. Dzięki specjalnej konstrukcji załadunek, jak i wyładunek wykonywany jest w sposób automatyczny - czynności człowieka ograniczają się w tym wypadku wyłącznie do przestawienia odpowiedniej dźwigni lub naciśnięcia guzika.

Odmienny podział wózków transportowych dotyczy także sposobu ich poruszania. Wymieniamy bowiem pojazdy samobieżne, które funkcjonują na bazie silników, jak i ręczne, napędzane siłą mięśni. Nie można zapomnieć także o podziale na wózki elektryczne oraz spalinowe. Te pierwsze działają na bazie akumulatorów, dzięki czemu są cichsze, a także nie produkują szkodliwych spalin. Są jednak przez to nieco droższe.

Rodzajów wózków jest sporo. Wiele jest także ich producentów, których oferty są zróżnicowane zarówno pod względem cenowym, jak i posiadanych modeli. Z pewnością każda firma jest w stanie znaleźć coś dla siebie.

Fotografie:

różne

biznes

informacje