"Podstawowe badania medycyny pracy"

Zakres badań z dziedziny medycyny pracy zależy przede wszystkim od stanowiska pracy, których przedmiotowe badanie ma dotyczyć. W konsylium lekarskim orzekającym o zdolności danego kandydata do pracy zasiada przede wszystkim lekarz medycyny pracy, ale również często laryngolog, kardiolog, okulista czy też psychiatra.

Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo strony internetowej to wiele osób ten temat traktuje po macoszemu aż do czasu, kiedy ich strona nie padnie ofiarą ataku.

Wtedy na odwracalne działania jest już za późno i jedynym wyjściem zostaje naprawa strony. Oczywiście jeśli mamy co naprawiać i przede wszystkim czym. Oto instrukcja zarządzania systemem informatycznym.

Czy jesteś narażony na atak?
Oczywiście, że tak. Na atak narażona jest każda strona. Zarówno osoby, które utrzymują swoje witryny na wynajmowanych serwerach jak i te, które tworzyły strony na platformach witryn www. Na atak narażone są osoby, których strony były tworzone przez freelancerów, jak i przez większe i droższe firmy.

Co się stanie, gdy Twoja witryna zostanie zaatakowana?
Jeśli Twoja witryna padnie ofiarą ataku to jego wynikiem może być:
przekierowanie całego Twojego ruchu na witryny spamerskie,
wykorzystanie Twojego serwera do rozsyłania spamu,
przejęcie danych personalnych Twoich kontrahentów,
lub Twoja witryna może być wzięta na „zakładnika” i zażądają za nią okupu.

Ataki nastawione na awarię strony praktycznie się nie zdarzają, ponieważ nie przynoszą żadnych korzyści materialnych osobom atakującym.

Jak możemy zmniejszyć prawdopodobieństwo ataku?
Przede wszystkim zabezpiecz połączenie Wi-Fi
Jeśli masz niezabezpieczone połączenie Wi-Fi ze swoim routerem to pozwalasz wykorzystywać swoją sieć dowolnemu użytkownikowi pozwalając mu na łatwe podsłuchanie Twojego połączenia i uzyskanie haseł.

Używaj mocnych haseł
Hasła mają to do siebie, że można je rozpoznać. A szczególnie jeśli próbuje się kilkadziesiąt czy nawet kilkaset tysięcy razy. Na takiej zasadzie oparta jest metoda ataku brute force, w czasie której wypróbowywane są wszystkie możliwe kombinacje hasła użytkownika. To zestawienie jest takim mini regulaminem strony internetowej, aby była w pełni bezpieczna.

Fotografie:

informatyka

internet

telekomunikacja